یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا أَطِیعُوا اللَّهَ وَأَطِیعُوا الرَّسُولَ وَلَا تُبْطِلُوا أَعْمَالَکُمْ ۳۳محمد

اى کسانى که ایمان آورده‏ اید خدا را اطاعت کنید و از پیامبر [او نیز] اطاعت نمایید و کرده ‏هاى خود را تباه مکنید 

تو زندگی همیشه دلمون میخواد برای روز مبادا یه ذخیره ای داشته باشیم که وقتی نیاز داریم به سراغش بریم و با خیال راحت استفاده کنیم و این سرمایه نوعی آرامش به همراه داره که بی نیازت میکنه از نیاز .

نمیدونم تا حالا با کلمه حبط مواجه شدید ؟

حبط اعمال یعنی چندین سال با امید به پاداش , کارهای خوبی انجام بدی و ذخیره کنی تا دست خالی نباشی 

ولی یه دفعه متوجه میشی از اعمال ذخیره شده خبری نیست حالا چه بلایی سرش اومده یا ما سرش اوردیم رو باید دید .

عمل نیک ممکنه به واسطه یه سری اعمال از بین بره و به خاطر آفت‌زدگی، پوچ و تباه بشه؛ همچون بذری سالم که در زمین مساعد پاشیده میشه و حاصل هم میده، ولی قبل از این‌ که مورد استفاده قرار بگیره دچار آفت بشه و ملخ یا صاعقه اون رو نابود کنه

شنیدیم که بعضی وقتا یه عمل مثل غیبت باعث میشه اعمال صالح ما میره برای طرف مقابل اگر هم عملی  نداشته باشیم گناهان شخصی که غیبتشو کردیم میاد تو دفتر اعمال ما 

حال که فکر میکنم با یه حساب سر انگشتی میفهمم که باید اونقدر مواظب رفتار و کردارمون باشیم تا  انبار اعمال صالح ما دچار افت نشه حیفه که به خاطره یه خوش گذرونی یا یه بی احتیاطی خودمون سرمایه رو به باد فنا بدیم .

روز بعد از عید فطر سعیده عصر زنگ زد که مامان تمام حسابمو خالی کردن داره برام پیام خرید اینترنتی میاد معلوم نیست کیه که داره با حساب من خرید میکنه بلا فاصله باقی مونده حسابشو تو یه حساب دیگه خالی کرد  کاملا شوکه شده بود که چکار باید بکنه 

خیلی سخت بود براش ,سرمایه ای داشته باشی و با یک چشم برهم زدن از بین بره و حسابت خالی بشه 

راستی اگه روز قیامت بشه خدایی نکرده بیدار بشیم ببینیم هیچی تو حسابمون نیست چه حالی بهمون دست میده ؟ ایا وقت جبران هست 

ایا میشه اونجا مثل دنیا کم کم فراموشمون بشه و دوباره حسابمون رو پر کنیم و حواسمون رو بیشتر جمع کنیم .

آیا وقتی هست ؟؟؟؟

داشتم فکر میکردم آیا ارزش داره تو دنیا کارهایی انجام بدیم یا حرف هایی بزنیم که خودمون با دست خودمون حساب سپرده آخرتمون رو صفر کنیم 

حالا حال سعیده از یادم رفت و حسابی رفتم تو فکر که خدایا کمک کن مواظب رفتارم ,گفتارم و حتی افکارم باشم نشه خدایی نکرده حساب دفتر اعمالم صفر باشه و یا کلی بدهکاری هم توش باشه .

خدایا توفیق عمل صالح و توفیق نگهداری عمل صالح و سالم و سلامت رسوندن به اخرت رو عنایت کن  و ایمان قلبی رو تا روز حساب و کتاب برما ارزانی دار 

امین

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها