إِنَّ الَّذِینَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ سَیَجْعَلُ لَهُمُ الرَّحْمَٰنُ وُدًّا

به یقین کسانى که ایمان آورده و کارهاى شایسته انجام داده اند، به زودى خداوند رحمان محبّتى براى آنان (در دلها) قرار مى دهد!

(مریم/96)

به کلمه ❤️ وُدًّا ❤️ تو آیه 96 سوره مریم دقت کنید، این کلمه عشقیه که خدا از مومن در دل دیگران میذارهِ.

خدا خیلی قشنگ میگه : دوست داری همه عاشقت بشن؟ شرطش اینه که تو عاشق من بشی و فقط برای من زندگی کنی, همه کارات رنگ منو داشته باشه !

امروز ۱۶ دی ۹۸,  از صبح زود خیابون شلوغ بود، تعجب کردم ، هیچوقت تو این ساعت این خیابون ترافیک نبود ! وقتی به خیابون نگاه کردم و مردم رو دیدم احساس کردم ای وای انگار دیر شده!  نکنه جا بمونم و سریع آماده شدم برای رفتن.

باور نمی کردم تو این ساعت و روز تعطیل چطور مردم دسته دسته حرکت میکردن!
 بچه های کوچیک، نوجوون ها ، خدایا چی اینارو این موقع صبح تو سرما بیرون آورده؟ جز همون عشقی که تو از بنده خوبت تو دل هاشون گذاشتی ؟!

کم کم با جمعیت حرکت کردم . هر چی به میدون انقلاب نزدیک میشدم جمعیت فشرده تر میشد تا جایی که دیگه حرکت تقریبا غیر ممکن بود !

رستاخیز زیبایی بود باور کردنی نبود باید اونجا بودید تا با چشم های خودتون این عظمت رو میدیدید !

واقعا بعضی ها چقدر زیبا زندگی میکنن و چه زیبا با دنیا وداع میکنن !
چه بدرقه جانانه ای !
همه آرزو داره لااقل 40 نفر کنار جنازه باشن برای دعا و نماز، حالا شما حساب کنید این همراهان رو تو شهر های مختلف 

تو این چهار دهه که از انقلاب میگذره, از این حوادث زیاد اتفاق افتاده که من شاهد بودم ولی واقعا این صحنه امروز رو تا حالا ندیده بودم ! مخصوصا نمازی که خونده شد چقدر حس خوبی داشتم که منم داشتم برای سردار دعا میکردم ، و دعاهای قشنگی که رهبر با گریه میگفت ،حال همه رو منقلب کرده بود .

تو راه که نه ' راستش رو بگم از روز اول که خبر شهادت رو شنیدم  تمام فکرم مشغول شده به این که راز این همه محبوبیت چیه ؟

هر چی بگید تو ذهنم آوردم، ولی راضیم نکرد.  اومدم تو آیات گشتم تا این راز رو کشف کنم .
داستان های پیامبران رو یکی یکی مرور کردم خدارو شکر به مطلبی که میخواستم رسیدم :

داستان حضرت ابراهیم و اون آزمایش های سخت و وحشتناک رو‌ به یاد اوردم، چقدر جالب بود ابراهیم سربلند و پیروز از همه امتحانات بیرون اومد.

ولی جالب تر این بود که یه جمله تو بیشتر داستان های ابراهیم تکرار شده بود که توجه منو جلب کرد این جمله همون چیزی بود که من دنبالش بودم 

این جمله یا از زبان خودش بود  یا از طرف خدا که :

"من از مشرکان نیستم " یا ابراهیم از مشرکان نبود 
این شرک همون شرک خفی بود که مثل اسمش مخفیانه همه کارهای مارو خراب میکنه 

این جمله زیبا کشف راز محبوبیت حاج قاسم بود 

وقتی قلبی خالی از شرک بشه ، تمام کارهاش میشه خالص برای خدا و دیگه نه حزنی و نه اندوهی و نه ترسی !

خدایا به برکت خون حاج قاسم پدر امنیت کشور دل های مارا طوری متحول کن که فقط تو را ببینیم و عاقبت بخیر ان شاالله

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها